Для забезпечення енергетичної безпеки медичних закладів буде додатково закуплено більше 1,1 тисячі автономних генераторів

  • 96

Для забезпечення енергетичної безпеки медичних закладів буде додатково закуплено більше 1,1 тисячі автономних генераторів, — Голова Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький

путінський режим продовжує завдавати ударів по об’єктах енергосистеми України.

Під загрозою знеструмлення опинились медичні заклади. Лікарні та шпиталі мають отримувати електроенергію у безперебійному режимі. Пацієнт у операційній не може чекати, доки з’явиться світло. Тому ще навесні профільне міністерство встановило норми, за якими у закладі повинен бути автономний генератор.

Є декілька шляхів, як лікарня може забезпечити себе автономним джерелом живлення:

Перший – допомога від міжнародних партнерів. До України в якості гуманітарної допомоги доставили майже 400 генераторів. Їх розподілили у медичні заклади прифронтової зони, на деокуповані території та у ті лікарні, які приймають найбільшу кількість пацієнтів.

Другий – медичний заклад може самостійно придбати генератор. Це стосується прибуткових лікарень, які за кошти НСЗУ мають змогу їх робити такі закупівлі.

Третій – для тих закладів, які не мають коштів придбати альтернативні джерела живлення, МОЗ закупить ще 1126 генераторів.

Ці заходи дозволять забезпечити українські медичні заклади генераторами. У випадку відключень електроенергії це дасть їм змогу стабільно працювати та надавати медичну допомогу пацієнтам. Також окрема увага приділяється формуванню резерву паливно-мастильних матеріалів у кожній лікарні.

 Впевнений, що ворогу не вдасться залякати українців, а медичні заклади продовжать стабільно працювати в умовах воєнного стану, вчасно надавати допомогу і рятувати життя і здоров’я українців.