ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ПОТРЕБИ НАСЕЛЕННЯ КУБЕЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ У СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГАХ НА 2022 РІК

На виконання Закону України «Про соціальні послуги», наказу Мінсоцполітики від 20.01.2014 №28, відділом охорони здоров’я та соціального захисту населення Кубейської сільської ради (далі по тексту відділ) визначено потребу жителів Кубейської сільської ради у соціальних послугах.

Задоволення потреб у соціальних послугах людей, які опинилися в складних життєвих обставинах, є одним із ключових завдань усіх надавачів послуг системи соціального захисту населення.

Міські, сільські, селищні ради, є органами держави, які зобов’язані, відповідно до законодавства, визначати і оцінювати потреби відповідного населення у громаді і забезпечувати соціальний захист населення в широкому розумінні.

Закон України «Про соціальні послуги» (пункт 4, стаття 11) визначив, що до повноважень районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, об’єднаних територіальних громад належить визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці/територіальної громади у соціальних послугах, у тому числі із залученням надавачів соціальних послуг недержавного сектору, оприлюднення відповідних результатів. Цим Законом передбачено щорічно організовувати роботу з визначення потреб населення у соціальних послугах шляхом:

- виявлення та аналізу потреби осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, або соціальних груп у соціальних послугах;

- визначення пріоритетів щодо організації надання соціальних послуг;

- розробки програм розвитку системи надання соціальних послуг на адміністративно-територіальній одиниці/ територіальній громаді.

У зв’язку з вищезазначеним, відділом була проведена робота щодо потреб населення Кубейської сільської ради відповідно до Порядку визначення потреб населення у соціальних послугах за визначеними формами.

У Кубейській сільській раді проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, щодо переліку та порядку надання соціальних послуг.

У 2022 році для задоволення потреб населення Кубейської сільської ради у соціальних послугах - 33 особи , яким передбачено кошти з місцевого бюджету в сумі 400 тис. грн.

В Кубейській сільській раді соціальна послуга «догляд вдома» надається особам похилого віку, особам з інвалідністю відділом охорони здоров’я та соціального захисту населення Кубейської сільської ради. На даний час соціальні робітники обслуговують 33 особи, які потребують соціальної послуги «догляд вдома», усі вони охоплені цією послугою.

З метою надання соціальної послуги стаціонарного догляду Кубейською сільською радою укладено договір співфінансування з КУ «Криничненський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 27.01.2022 р. №4, відповідно до якого 4 мешканця Кубейської громади отримують зазначену послугу за рахунок місцевого бюджету у сумі 340,495 тис.грн.

Основними соціальними групами, що потребують соціальних послуг є особи похилого віку, особи з інвалідністю різних вікових груп, малозабезпечені громадяни, сім’ї з дітьми та сім’ї, що опинились у складних життєвих обставинах і не здатні самостійно їх подолати, діти які залишились без батьківської опіки, особи, що повернулись з місць позбавлення волі тощо.

Звернення громадян, які перебувають в складних життєвих обставинах, стосовно отримання соціальних послуг розглядаються і питання вирішуються відповідно до чинного законодавства. Якість надання соціальних послуг проводиться внутрішнім моніторингом.

Начальник відділу

Тетяна ЛЕЛЮК