Максим Марченко провів робочу зустріч в Одеському морському торговельному порту з керуючим директором.

Дата: 06.10.2022 13:34

Сьогодні Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко провів робочу зустріч в Одеському морському торговельному порту з керуючим директором Управління з планування та проведення місій, Оперативним командувачем усіх

місій ЄС Стефаном Томатом і головою КМЄС Антті Хартікайнем.

Ключова тема зустрічі – робота «зернового коридору» та стабільне її продовження в рамках реалізації зернової ініціативи для

подальшого експорту зернових.

«Враховуючи ті зусилля, які були докладені для початку роботи «зернового коридору» ми зобов’язані зробити все можливе для

того, щоб експорт сільгоспкультур з України тривав й надалі та в жодному випадку не повторилась блокада Чорного моря і світ стояв на межі голоду. Ми зацікавлені в розширені номенклатури вантажів і відновлення імпорту» - наголосив Стефан Томат.

В свою чергу Начальник Одеської ОВА поінформував Стефана Томаса про

результати цьогорічного збору ранніх зернових культур в регіоні, наголосивши на тому, що одеські аграрії незважаючи на всі складнощі роботи в умовах війни зібрали майже 3 мільйони тонн пшениці і ячменю. Сьогодні тривають жнива по соняшнику та кукурудзі.

«Завдяки старту зернової ініціативи нам вдалось повернути тисячі робочих місць, а це - надзвичайно важливо. На сьогодні щодня з портів «Великої Одеси» виходить по 10-13 суден з зерном. Активно

працюють і порти на Дунаї. Але ми зацікавлені в тому, що повернутись до експортних показників усіх порти області, які ми мали в довоєнний час» - наголосив Начальник Одеської ОВА.

Також Максим Марченко зазначив основні аспекти щодо безпекової ситуації на Одещині та розповів про ті ключові проблеми, перед зимовим періодом, над вирішенням яких нині працює керівництво області.