Чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Комісія затвердила «Комплексний план дій щодо заходів техногенної, пожежної безпеки та цивільного захисту об’єктів освіти у 2022-2023 навчальному році». Адже минулого, 2021 року, території Одеської області в закладах освіти виникло 17 пожеж, якими нанесено матеріальний збиток на суму понад 6,4 млн. грн. Начальникам районних військових адміністрацій, сільським, селищним, міським головам дано доручення значно посилити роботу в цьому напрямку і зробити перебування і дітей, і вчителів у стінах закладу освіти безпечним, комфортним і максимально ефективним.
Окрім цього члени комісії заслухали інформацію про утворення та функціонування місцевих пожежно-рятувальних підрозділів - Центрів безпеки громадян. За інформацією ГУ ДСНС в Одеській області, в Одеській області повинно функціонувати 144 місцевих пожежно-рятувальних підрозділи. На разі ж - функціонує лише 64. Погоджено 26 положень щодо створення у вересні місяці місцевих пожежно-рятувальних підрозділів в Роздільнянському – 7, в Болградському – 5, в Березівському – 4, в Подільському – 5, в Білгород-Дністровському – 2 та в Одеському районі створять 3 підрозділи.
Максим Марченко і комісія ТЕБ дали доручення громадам активізувати роботу, виділити кошти на фінансування у місцевих бюджетах вже існуючих місцевих пожежних команд, і спільно з ДСНС розробити та погодити положення про нові Центри безпеки громадян, тим паче, що сьогодні, для покращення матеріально-технічної бази, здійснюються заходи щодо передачі техніки з Головного управління ДСНС України в Одеській області для забезпечення функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони.