Дефіцит пального на АЗС

  • 149

Дефіцит пального на АЗС. Уряд просить трохи почекати: обсяги імпорту збільшуються щодня.

Дефіцит пального на автозаправних станціях в Україні скоро має закінчитися. Обсяги його імпорту збільшуються щодня, заявив в інтерв'ю Forbes міністр енергетики Герман Галущенко.

"Ми були змушені повністю перебудовувати логістику. Ми працюємо над збільшенням імпорту пального. В травні він зріс автомобільним транспортом в 15 разів у порівнянні з березнем, річковим транспортом і залізницею – вп'ятеро. Обсяги імпорту зростають щодня. Таких об’ємів пального цими напрямками ми ніколи раніше не завозили. Проблема дефіциту пального буде вирішена найближчим часом. Не можу називати більш конкретні терміни з огляду на безпекову ситуацію", – заявив він.

Міністерство економіки своєю чергою повідомило, що вже у травні Україна отримає 350 000 тонн пального з абсолютно нових логістичних маршрутів. Зокрема, є домовленість про початок реверсу пального дизельпроводом з Угорщини.

"Сьогодні увесь обсяг імпорту можливо спрямувати на внутрішнє споживання. Нарощування запасів потребує більше часу. Аби зникли черги та дефіцит, запасів пального на АЗС потрібно мінімум на 15 днів", – йдеться в повідомленні Мінекономіки.

План дій на найближчі тижні такий:

- отримати згоду країн ЄС на гарантоване прийняття їхніми портами танкерів з пальним для українського ринку;

- вилучити російське та білоруське пальне, яке було заарештоване після вторгнення;

- завантажити дизельпровід з Угорщини;

- започаткувати системні закупівлі через Нафтогаз для ритмічного постачання.

За уточненим прогнозом, у травні очікується споживання 300 000 тонн дизелю та 120 000 тонн бензину. Такий обсяг імпорту вже законтрактований українськими мережами.

Мінекономіки також попередило мережі АЗС про відповідальність за недотримання граничних цін на пальне.

"60, 65 та навіть 70 грн за літр. У країні йде війна, і ми розцінюємо таку цінову спекуляцію як мародерство. Жорстко реагуватимемо на подібні факти відповідно до вимог воєнного часу", – попередила міністерка Юлія Свириденко.

В Україні виник значний дефіцит пального, після того як Росія завдала ракетних ударів по Кременчуцькому НПЗ та 15 нафтобазах в різних регіонах України.

На початку травня уряд підвищив граничні рівні торгової надбавки до середньої роздрібної ціни на дизельне пальне, що реалізовується на АЗС, з 5 до 7 грн/л, для бензинів – з 4,55 грн до 6,5 грн/л.

Після цього максимальні ціни на АЗС дозволили підвищити до 37,7 грн за літр бензину і 42,6 грн за літр дизелю

https://biz.liga.net/.../defitsit-goryuchego-na-azs...

Фото без опису