„Мапа допомоги” дасть змогу кожній людині дуже легко знайти спеціалізовану службу підтримки, - Ольга Ревук

  • 223

Заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук на брифінгу в Укрінформі, присвяченому старту щорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” анонсувала ряд спільних проектів з питань надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Наразі Мінсоцполітики за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Міжнародного благодійного фонду „Українська фундація громадського здоров’я” розробляється інтерактивна „Мапа допомоги” для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Цей інформаційний ресурс дасть змогу кожній людині дуже легко знайти спеціалізовану службу підтримки поруч з її місцем проживання - притулок, денний центр; консультативну службу, мобільну бригаду тощо, - або дасть перелік наявних спеціалізованих служб на рівні області.

Також у планах - створення окремого сайту та мобільного додатку, де би на головному екрані були: виклик оператора «гарячої лінії» 1547 та екстрене сповіщення щодо небезпеки (102).

Нещодавно Мінсоцполітики розпочало співпрацю з молодими науковцями з Національного університету „Львівська політехніка”, які розробили пристрій, що здатний розпізнавати агресію за голосом.

Ідея цього гаджета полягає в тому, що пристрій, розпізнаючи агресію в голосі, міг би повідомляти про це відповідні служби для реагування.

Наразі Мінсоцполітики починає підготовчі роботи до реалізації пілотного проекту по тестуванню прототипа такого пристрою на базі закладів соціально-психологічної реабілітації дітей в Львівській, Київській та Чернігівській областях, з метою вивчення його функціональності та можливості запровадження на більш широке коло закладів.

 

Довідково

За період з 01 січня до 01 листопада 2021 на гарячу лінію 15-47 надійшло 10 328 звернень з питань домашнього насильства, насильства за ознакою статі та насильства стосовно дітей.

Фото без опису