ДУБЛІКАТИ СВІДОЦТВ ПРО НАРОДЖЕННЯ ЗМОЖУТЬ ВИДАВАТИ УКРАЇНСЬКІ КОНСУЛИ ЗА КОРДОНОМ

  • 94

Як допомогти українцям, які через війну виїхали за кордон або були депортовані на територію країни-агресора й при цьому втратили документи?

Проблема обговорювалася на засіданні Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з ТОТ та третіх країн, проведеного під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Ухвалили рішення ініціювати зміни до Інструкції про порядок реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженої спільним наказом Мін’юсту та МЗС від 23.05.2001 № 32/5/101. Зокрема, в частині, що стосується обмежень надання дублікатів актів цивільного стану.

Передбачається надати можливість консулам дипустанов України за кордоном надавати дублікати свідоцтв про народження громадянам України.

Крім того, прийнято рішення спільно з Центром прав людини ZMINA опрацювати можливість розширити на період воєнного стану коло осіб-родичів дитини, які зможуть отримати дублікат свідоцтва про народження в Україні.