У ВРУ готують нову редакцію закону про гуманітарну допомогу.

Дата: 01.11.2022 11:04

Планується чітке розподілення гуманітарки на:

допомогу від міжнародних структур та держав;

допомогу, яку отримують інституції громадянського суспільства (ГО та благодійні фонди) від благодійників з-за кордону;

гуманітарну допомогу, яку закуповує держава безпосередньо за кошти бюджету.

Нова редакція закону також передбачатиме законодавчо закріплений алгоритм доставки гуманітарки до адресата, посилений контроль за її використанням і мінімальну звітність, щоб виключити можливі зловживання.

Команда МОЗ приєдналася до розробки законопроєкту як орган, який має успішний кейс розробки та імплементації сучасної системи по обліку, звітності, збору потреб і розподілу медичної гуманітарної допомоги.

“На сьогодні МОЗ запровадив повністю прозору електронну систему отримання, обліку та розподілення медичної гуманітарної допомоги. Це повністю виключає корупцію, підвищує рівень довіри донорів та спрощує процес роботи. Якщо схожа система буде розширена в масштабах України – всі окрім злодіїв від цього тільки виграють!” – зазначає заступниця міністра охорони здоров?я Марія Карчевич.