Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА пропонує сільгоспвиробникам ознайомитися з новим випуском агрометеорологічного бюлетеня за другу декаду жовтня 2022 року.

Дата: 27.10.2022 09:51

Синоптики – це люди, які професійно заглядають у майбутнє та прогнозують погодні умови. Але наскільки точно можна передбачити майбутнє і дізнатися, наприклад, чи достатньо вологи наступної весни, щоб посіяти ріпак?

Щоб створити прогноз погоди, фахівці працюють із найнестабільнішою оболонкою Землі — атмосферою. Точність прогнозів залежить від її стану. Зміна навіть найменшого параметра призводить до розбудови всього атмосферного процесу, погода змінюється. Іноді ці зміни відбуваються дуже швидко.

Алла Стоянова директор Департаменту зазначає, що погода є найважливішим «учасником» аграрного процесу. Необхідно враховувати все: якими були основні метеорологічні показники протягом сезону, як вони впливали на рішення агрономів та характеристики сільгоспкультур, що вирощуються.

Учасникам ринку доводиться прийняти той факт, що останніми роками кількість опадів суттєво скорочується і клімат в Україні стає більш посушливим. Опади різної інтенсивності відмічалися протягом 1-2 днів. На переважній частині території країни їхня кількість за декаду була незначною і склала від 5 до 25 % норми, у Чернігівській, Сумській та Запорізькій областях – 29-31% норми (1-4 мм). У більшості районів Одеської, Херсонської, Миколаївської, окремих районів Кіровоградської, Черкаської, Вінницької та Рівненської областей опадів не було зовсім. Дедалі частіше біля нашої країни спостерігаються такі аномалії, коли тривалий період панує посуха, та був локально випадає місячна норма опадів. Зміна клімату стимулює постачальників насіння та аграріїв пристосовуватися. Селекціонери розробляють нові посухостійкі, морозостійкі, невибагливі гібриди. Аграрії, зі свого боку, вибирають найбільш підходяще насіння для тієї кліматичної зони, де розташоване їхнє угіддя.

Завантажити бюлетень можна на сайті Департаменту за посиланням

ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!