ПОРАДИ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ: ЯК ЗБЕРЕГТИ ТЕПЛО ВЗИМКУ ТА ЗАОЩАДИТИ НА ОПАЛЕННІ?

  • 122

Урамках інформаційної кампанії, присвяченої щоденним порадам українцям щодо енергоощадності та підготовки до опалювального сезону, Держенергоефективності продовжує ділитися порадами з енергоефективності та лайфхаками, які застосовуються у всьому світі.

Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати.

Найкращий спосіб зберегти тепло та заощадити до 40% витрат на опалення (газ, електрику, інше паливо) - це комплексно утеплити оселю.

Натомість якщо вам недоступна така можливість, то принаймні:

Перевірте стан вікон у кожній кімнаті. Через старі, неенергозберігаючі вікна втрачається до 10% теплової енергії.

Встановіть сучасні енергозберігаючі склопакети - в оселі стане тепліше. Маєте лічильник тепла чи живете у приватному будинку - ще й заощадите.

Перевірте систему опалення, радіатори, проконсультуйтеся з фахівцем.

Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом або декоративними панелями.

Встановіть лічильник теплової енергії (за технічної можливості).

Встановіть термостатичні регулятори на радіаторах опалення (за технічної можливості) і контролюйте температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.

Подбайте про герметизацію щілин у вікнах і дверях. На щілини може припадати приблизно 15-25% втрат тепла у будинку протягом усієї зими.

Переконайтеся у відсутності щілин у віконних рамах. Якщо є щілини – усуньте їх спеціальним скотчем, поролоновим чи прогумованим ущільнювачем.

Перевірте, чи немає щілин у місцях кріплення підвіконня, а якщо вони є, то заповніть їх монтажною піною чи силіконовим герметиком.

Протяг може бути великим джерелом тепловтрат. Тож слідкуйте за закриттям вікон і дверей у кожній кімнаті.

Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.

Зберігайте затишок за допомогою щільних завіс на вікнах. Розтуліть їх, щоб сонячне тепло нагрівало Ваш будинок природним шляхом, залишайте їх щільно затуленими у похмурі, вітряні дні та вночі.