Сьогодні уряд прийняв постанову про запровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби, які закуповуються за бюджетні кошти.

Дата: 05.10.2022 15:05

Оскільки з початку повномасштабної війни в Україні спостерігалось зростання цін на них, іноді – необґрунтоване, з’явилася потреба розширити чинний механізм референтного ціноутворення.

Розроблена МОЗ постанова спрямована на детінізацію в системі охорони здоров’я, підвищення ефективності держрегулювання цін на лікарські препарати, які закуповуються за бюджетні кошти, та покращення доступу пацієнтів до необхідних ліків.

Також реферування цін дозволить зменшити витрати лікарень на закупівлю препаратів, які входять до Національного переліку лікарських засобів.

Детальніше про зміни, що запроваджуються, – на нашому сайті https://bit.ly/3RFlLD4