ЗМІНЕНО УМОВИ ТА РОЗШИРЕНО НАПРЯМКИ ВИКОРИСТАННЯ ГРАНТОВИХ КОШТІВ

  • 170

Кабінет Міністрів України удосконалив умови грантової програми “єРобота”. Відповідні зміни були внесені до постанови №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» від 21.06.2022 року на засіданні 27 вересня.

Зокрема, Уряд розширив напрямки використання грантових коштів у рамках програми “Власна справа”. Тепер переможці програми можуть витрачати отримані кошти для покриття таких напрямів витрат:

закупівля програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг пов’язаних реалізацією бізнес-плану (до 50% всіх коштів);

орендну плату за нежитлові приміщення (до 25% всіх коштів);

орендну плату за обладнання (до 10% всіх коштів);

лізинг обладнання, крім особистого автотранспорту (до 50% всіх коштів);

послуги маркетингу та реклами (до 10% всіх коштів);

використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Також Уряд постановив, що до вже затвердженого бізнес-плану можуть бути внесені зміни. У разі збільшення вартості предмета договору з постачальником може бути проведена доплата суми коштів у межах граничного розміру мікрогранту отримувача. У такому випадку отримувач вносить відповідні зміни до бізнес-плану, надсилає його на погодження до уповноваженого банку та до відповідного регіонального центру зайнятості.

У разі зміни цільового призначення отримувач звертається до Державного центру зайнятості (ДЦЗ) з відповідною заявою викладеною в довільній формі з обґрунтування зміни цільового призначення коштів мікрогранту. Комісія ДЦЗ на найближчому засіданні приймає відповідне рішення про що інформує отримувача листом на електронну пошту. ДЦЗ повідомляє уповноваженому банку протягом п’яти робочих днів з моменту прийняття позитивного рішення щодо зміни цільового призначення.

Крім цього, в постанову внесені зміни щодо перевірки ділової репутації позичальника, а саме - уточнені та деталізовані критерії для відмови.

«Ми ведемо постійний діалог з бізнесом, аналізуємо і удосконалюємо умови надання грантів для підприємців. Ми розуміємо, що у ці турбулентні часи потрібно зробити правила видачі грантів більш гнучкими, передбачити нові актуальні напрямки витрат грантових коштів. Відтак, наголошуємо, що програма “єРобота” є динамічною, проте зберігає свої основні цілі, якими є створення робочих місць та активізація підприємницької діяльності», - наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що урядовий проект “єРобота” передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подача заявки на грант здійснюється через Портал Дія.