Податкове повiдомлення-рiшення про внесення податку за формою, встановленою у порядку

Дата: 13.09.2022 17:31

Вiдповiдно до п.п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України №2755-VI 02.12.2010 (Далi-Кодексу), нарахування податкiв на майно фiзичним особам проводиться контролюючими органами, які  надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу, податкове повiдомлення-рiшення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Кодексу.

Платники земельного податку мають право звернутися з письмовою  заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:

розмiру площі та кiлькостi земельних ділянок, що перебувають у власностi та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пунктiв 281.4 та 281.5 Кодексу;  розміру ставки земельного податку;

нарахованої суми плати за землю.

Платники податку на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельноi ділянки вiдповiдно до п.п. 266.7.3. п. 266,_7 ст. 266 Кодексу, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своею податковою адресою для проведения звірки даних щодо:

об'ектів житлової та/або нежитлової нерухомостi, в тому числi іх часток, що перебувають у власностi платника податку;

розмiру загальної площi об'ектів житлової та/або нежитлової нерухомостi, що перебувають у власностi платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

Платники транспортного податку вiдповiдно до п.п. 267.6.1 О п. 267.6 ст. 267 Кодексу, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (мiсцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

а) об'єків оподаткування, що перебувають у власностi платника податку;

6) розмiру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разi виявлення розбiжностей мiж даними контролюючих органiв та даними, пiдтвердженими платником на пiдставi оригiналiв вiдповiдних документiв, зокрема документiв на право власностi (платники земельного податку документів на право користування пiльгою, а також у разі зміни розмiру ставки) контролюючий орган проводить перерахунок суми податку i надсилас (вручає) платнику податку нове податкове повiдомлення-рiшення. Попереднє податкове повiдомлення-рiшення вважаетъся скасованим (відкликаним)