УРЯД РОЗШИРИВ ПЕРЕЛІК УСТАНОВ І ПІДПРИЄМСТВ, ПРАЦІВНИКИ ЯКИХ ПІДЛЯГАЮТЬ БРОНЮВАННЮ

Дата: 22.08.2022 11:09

Кабінет Міністрів України розширив перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню. Відповідний проект Закону України Уряд підтримав на своєму черговому засіданні. Він вступить у силу після прийняття Верховною Радою.

Документ передбачає можливість бронювання для працівників:

органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їх робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів у воєнний час;

на підприємствах та в організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їх виконання;

на підприємствах, які виготовляють продукцію оборонного призначення, або таку, яка необхідна для задоволення потреб Збройних Сил України;

на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Також законопроект передбачає можливість осіб, які не підлягають призову, добровільно піти на службу. Серед таких категорій населення люди з інвалідністю, тимчасово непридатні до військової служби особи, заброньовані працівники, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває від 3 дітей, батьки дітей з інвалідністю тощо.

Раніше Міністерство економіки повідомляло, що Уряд активізує допомогу ІТ-сектору, зокрема, в частині бронювання працівників.