Звіт т.в.о. голови Кубейської сільської ради Тетяни ЗАЇМ щодо здійснення державної регуляторної політики Кубейською сільською радою Болградського району Одеської області та її виконавчим комітетом за 2021 рік

Звіт т.в.о. голови Кубейської сільської ради Тетяни ЗАЇМ

Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності –  напрям державної політики, спрямований на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб’єктами  господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, зменшення втручання держави у діяльність суб’єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності, що здійснюється у межах, у спосіб та порядку, що встановлені Конституцією України.

У звітному періоді реалізація державної регуляторної політики Кубейською сільською радою Болградського району Одеської області  та її виконавчим комітетом здійснювалася у відповідності вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Методики проведення аналізу регуляторного впливу та Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік.

З метою послідовного провадження державної регуляторної політики Кубейською сільською радою Болградського району Одеської області та її виконавчим комітетом тривала робота за такими напрямками:

– розробка планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

– підготовка та оприлюднення інформації у процесі здійснення регуляторної діяльності;

– проведення відстеження результативності регуляторних актів;

– підтримка в актуальному стані реєстру діючих регуляторних актів.

Розробка планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів.

Дотримуючись одного з принципів регуляторної політики – принципу передбачуваності та прозорості, згідно зі статтею 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» розробка проектів регуляторних актів у 2021 році здійснювалась відповідно до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік».

Відповідно Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік та внесеним до нього доповненням у 2021 році було заплановано прийняти 8 регуляторних актів, з них:

• 8 – рішення ради.

Було прийнято всі регуляторні акти:

Підготовка та оприлюднення інформації у процесі здійснення регуляторної політики.

Кубейською сільською радою Болградського району Одеської області та її виконавчим комітетом збережено єдиний підхід до підготовки проектів регуляторних актів та їх прийняття з дотриманням процедур, визначених законодавством: розробниками готувалися аналізи регуляторного впливу, відповідно Методики проведення аналізу регуляторного впливу регуляторного акту, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308, які разом з повідомленнями, безпосередньо проектами оприлюднювалися шляхом розміщення на офіційному сайті Кубейської сільської ради.

Згідно з вимогами законодавства вся регуляторна діяльність Кубейської сільської ради Болградського району Одеської області та її виконавчого комітету висвітлюється на офіційному сайті Кубейської сільської ради в підрозділі «Регуляторна діяльність».

Ведення реєстру регуляторних актів

З метою систематизації регуляторних актів та впорядкування регуляторної діяльності Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області та її виконавчого комітету на офіційному сайті Теплодарської міської ради у підрозділі «Регуляторна діяльність» ведеться відповідний реєстр діючих регуляторних актів, з зазначенням термінів відстеження їх результативності, який постійно коригується та оновлюється.

Станом на 01.01.2022 рік на території Кубейської сільської ради Болградського району Одеської області діють 8 регуляторних актів.

Підсумовуючи викладену інформацію, можна відмітити, що реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» в Кубейскій сільській раді протягом 2021 року здійснювалася у відповідності до норм та вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Проте, доводиться констатувати, що все ж таки зберігається низький рівень активності суб’єктів господарювання в процесі обговорення проектів та несвідомість самими розробниками відповідальності щодо прийняття нормативно-правових актів відповідно до процедури передбаченої Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Завдання з питань здійснення регуляторної діяльності на 2022 рік:

• підтримка діалогу між органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарської діяльності з питань регуляторної політики, врахування конструктивних пропозицій та зауважень наданих суб’єктами господарювання при прийнятті регуляторних актів;
  • недопущення прийняття регуляторних актів, що не відповідають принципам регуляторної політики.