ВСТУП-2022: ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ ЩОДО ПІЛЬГОВИХ УМОВ ПОДАВАННЯ ДОКУМЕНТІВ

  • 127

Експерти МОН та ДП «Інфоресурс» продовжують надавати актуальні відповіді на запитання щодо вступної кампанії. Наразі публікуємо рекомендації вступникам, які проживали на тимчасово окупованій російською федерацією території України та переселилися з неї на територію України, яка була віднесена до особливо небезпечної, щодо можливості користування спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти.

За посиланням розміщено відповіді на окремі звернення, які стосуються застосування квоти-2:

Звертається вступниця, яка зареєстрована на тимчасово окупованій території Донецької області (окупована до 24 лютого 2022 року), з 2018 – є внутрішньо переміщеною особою на підконтрольній Україні території, яка з 2022 року входить до переліку особливо небезпечних територій, а у 2022 році вступниця вдруге перемістилася на територію, яка не входить до переліку особливо небезпечних територій. Яку пільгову категорію реєструвати під час подавання документів?

Які граничні терміни зарахування вступників (на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційних рівнів «Молодший спеціаліст», «Молодший бакалавр», «Фаховий молодший бакалавр») за квотою-2 в основному етапі подавання заяв за результатами індивідуальної усної співбесіди та НМТ/ЗНО?

Яким чином особи, які претендують на квоту-2, будуть брати участь у конкурсному відборі, якщо не отримають рекомендацію до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення в межах квоти-2?

Окремо надамо роз’яснення щодо подавання заяви на вступ тим, кому на запит щодо можливості створення спеціальних умов для проходження НМТ Українським центром оцінювання якості освіти надано відмову в їхньому створенні через відсутність організаційно-технологічних можливостей (категорія 129), але які, попередньо зареєструвавшись для складання НМТ, мали проблеми з відображенням в електронному кабінеті відповідної категорії та не змогли подати заяву на вступ.

З метою забезпечення права на отримання вищої освіти МОН не заперечує щодо приймання заяв від зазначеної категорії вступників до 18:00 11 серпня 2022 року.

Із роз’ясненням про застосування пільгових категорій в Єдиній державній електронній базі з питань освіти можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, інформацію щодо вступної кампанії потрібно споживати тільки з офіційних джерел.

Фото без опису