З 11 липня заборонено куріння у громадських місцях

Дата: 11.07.2022 12:59

З 11 липня заборонено куріння у громадських місцях, — Голова Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький:

У грудні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон нашого Комітету, який значно посилює антитютюнові обмеження. Перші нововведення почнуть діяти вже з понеділка.

Електронні сигарети, пристрої для нагрівання, кальяни, трав’яні вироби, як і звичайні цигарки, заборонено вживати у громадських місцях. Зокрема, це стосується і закладів громадського харчування, де вже не буде зон або приміщень для куріння. За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 грн, для закладів – 3-15 тис. грн.

Відзначу, що закон № 1978, ухвалений Парламентом, наближає нас до європейського законодавства. Ми виконуємо вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Відповідно закон — це ще один крок на шляху євроінтеграції.