ЗВЕРНЕННЯ ЗАСТУПНИКА НАЧАЛЬНИКА БОЛГРАДСЬКОЇ РВА З СОЦІАЛЬНИХ ПИТАНЬ ДЕНИСА БАЙЛУКА

  • 234

Шановні керівники органів управління освітою та закладів освіти Болградського району!

Питання початку та особливостей організації освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році сьогодні є вкрай актуальні.

В Болградському районі діють 79 закладів загальної середньої освіти та стільки же закладів дошкільної освіти. Болградська районна військова адміністрація у тісній координації з центральними та місцевими органами виконавчої влади робить все можливе, для того щоб освітній процес розпочався з 1 вересня у форматі офлайн і діти могли повноцінно навчатися у закладах освіти. За таких умов одним із основних пріоритетів є гарантування безпечних умов навчання та праці для усі учасників освітнього процесу.

Розпорядженням голови Болградської районної військової адміністрації визначено заходи для забезпечення належних умов підготовки до нового навчального року.

Громади Болградського району активно працюють по виконанню всіх вимог для організації безпечного навчання.

Головну увагу, у підготовці цього навчального року, ми приділяємо безпеці учнів та всіх людей, які задіяні в навчальному процесі.

Серед основних завдань, які ми вирішуємо по кожному навчальному заходу:

Разом з працівниками ДСНС буде перевірений кожен заклад та його прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів.

Важливим питанням є забезпечення якісної системи оповіщення, особливо для дітей з порушенням зору та слуху (це сирени, інформаційні табло та інші способи оповіщення). Укриття мають бути в кожному начальному закладі або у безпосередній близькості до нього. Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії. Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх – навчання може проводитися в декілька змін.

Мають бути створені запаси води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів.

На початку навчального року для персоналу та учнів будуть проведенні тренування щодо порядку дій у разі сповіщення сигналу повітряної тривоги.

У випадку повітряної тривоги в регіоні освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті до завершення тривоги.

Після проведення закладами освіти та громадами району всіх робіт з підготовки до навчального року, спеціально створені комісії за участі представників районної військової адміністрації, ДСНС, Національної поліції, медичних закладів будуть проводити перевірки та оформляти паспорти безпеки на кожен заклад освіти.

За результатами проведених перевірок закладів освіти району Болградська районна військова адміністрація до 17 серпня поточного року надасть узагальнену інформацію до Одеської обласної військової адміністрації.

Відповідальність за стан укриття покладається на засновника та керівника закладу освіти (згідно чинного законодавства).

Безумовне забезпечення захисту учасників освітнього процесу – найголовніша мета нового навчального року.

РЕКОМЕНДАЦІЇ населенню щодо дій у зонах (територіях) Одеської області з підвищеною небезпекою під час воєнного стану та у разі бойових дій або терористичних атак окупантів

Фото без опису