АГРАРІЇ ОТРИМАЛИ БІЛЬШ НІЖ 20 МЛРД ГРН ПІЛЬГОВИХ КРЕДИТІВ

  • 147

Станом на 9 травня різними сільгоспкультурами в Україні засіяно 8,6 млн гектарів, що лише на 24% менше від минулорічних показників. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 10 травня.

«Завдяки злагодженій роботі аграріїв та держави ми доволі успішно проходимо цю найважчу в історії України посівну кампанію. Аграрії отримали більше 20 млрд грн пільгових кредитів за різними державними програмами. Ми допомогли з насінням, пальним, добривами. Все це для того, аби галузь не зупинялася та працювала на відновлення української економіки», — сказав очільник Уряду.

Прем’єр-міністр нагадав, що ще в березні проведення посівної називали одним із найбільших викликів для України на економічному фронті. Він наголосив, що підбиваючи проміжні підсумки, українці всі разом впоралася з цим завданням.

Водночас Денис Шмигаль підкреслив, що в нинішніх умовах посіяти врожай – це половина роботи. Його також потрібно зібрати та експортувати.

«Домовляємося з іншими країнами про розширення наших експортних можливостей через їхні порти. Збільшуємо пропускну здатність нашого західного кордону, покращуємо залізничну та автомобільну логістики. Разом з усіма міжнародними партнерами та організаціями шукаємо шляхи розблокування нашої морської торгівлі», — відзначив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр додав, що питання розблокування українських портів він обговорював напередодні особисто з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем в Одесі.

Фото без опису