ЩО РОБИТИ ЯКЩО ЗВУЧАТЬ СИРЕНИ: ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ГРОМАДЯН

Дата: 28.02.2022 16:04

Держспецзв'язку інформує, що зараз є два види сигналів:

- переривистий «Увага всім», який означає, що треба увімкнути телевізор або приймач і слухати подальші інструкції.

- Інший – безперервний, що означає повітряну тривогу.

Жодних навчальних сирен нині бути не може.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій опублікували порядок дій при виникненні надзвичайної ситуації.

Якщо ви почули звуки сирен протягом декількох хвилин - це означає сигнал "Увага всім". Порядок дій в такій ситуації наступний.

- Як можна швидше поверніться додому.

- Увімкніть радіо або телебачення.

- Дійте за інструкцією, яку озвучують ЗМІ.

- Залиште радіо і ТБ включеними. Через них буде надходити подальша інформація.

Як підготуватися вдома на випадок виникнення надзвичайної ситуації

- Перевірте підвал у будинку, якщо він є. Заздалегідь відкрийте двері і включіть світло в підвалі.

- Запасіться питною водою, консервами та продуктами тривалого зберігання.

- Підготуйте аптечку з найнеобхіднішими ліками.

- На випадок відключення електроенергії підготуйте свічки і ліхтарики.

- Зберіть всі найважливіші документи.

- Перевірте транспорт, заправте машину.

- Перевірте місцезнаходження найближчого бомбосховища на карті.

Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці (якщо вони не закладені у захисній споруді) та мати при собі найнеобхідніші речі. Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

У захисній споруді забороняється палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не слід ходити по приміщеннях без особливої потреби, необхідно дотримуватись дисципліни, якнайменше рухатися. Слід організувати позмінний відпочинок людей на місцях, обладнаних для лежання. Для повноцінного відпочинку можна тримати у захисній споруді або брати з собою легкі підстилки і невеликі подушки з поролону, губчатої гуми або іншого синтетичного матеріалу.

Оповіщення осіб, що укриваються, про ситуацію поза захисною спорудою і про сигнали та команди, здійснюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди. Вихід із захисної споруди здійснюється за командою «Відбій».