Мінцифра та МОН України разом із проєктом EU4DigitalUA оновлять зміст, освітні ресурси та підходи до навчання предмета інформатики в школах

  • 156

В українській школі інформатика з'явилась у 1985 році. Спочатку це був курс обсягом 100 годин, основну увагу в межах якого було зосереджено на алгоритмізації та програмуванні. З 1990-х років бачимо тенденцію скорочення програмування під час уроків інформатики, дедалі більша кількість годин приділяється курсу користувача. Нинішні тенденції вимагають переосмислення шкільного предмета в сучасних умовах, зміни підходів до його викладання та впровадження інформатики нового покоління. 

10 лютого 2022 року Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України презентуватимуть проєкт оновлення змісту, освітніх ресурсів і підходів до навчання предмета інформатики в школах. 

Проєктом передбачено, що з 1 вересня 2022 року розпочнеться пілотування нового покоління матеріалів з інформатики для всіх класів.

Завдання проєкту:

  • проаналізувати та оновити зміст предмета інформатики;
  • напрацювати концептуально новий підхід до методики викладання; 
  • створити репозиторій цифрових освітніх ресурсів;
  • дати змогу школярам та вчителям обирати траєкторії навчання.

Детальніше про проєкт розкажуть:

  • Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України 
  • Віра Рогова, заступник Міністра освіти і науки України 
  • Євген Баженков, директор Інституту модернізації змісту освіти МОН України 
  • Ремі Дюфло, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні
  • Марія Гастон Бетран, технічна інституційна координаторка FIIAPP проєкту EU4DigitalUA

Модератор: Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції 

Де? Пресцентр Кабінету Міністрів України (Київ, вул. Грушевського, 12/2). 

Коли? 10 лютого, 15:00 

Дивіться онлайн-трансляцію події на Facebook-сторінці Мінцифри або YouTube-сторінці Мінцифри

Проєкт ініційований Мінцифрою, реалізується проєктом EU4DigitalUA спільно з Міністерством освіти і науки України. Проєктом передбачено залучення найкращих українських та європейських експертів, а також представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які вже готові надати зі свого боку технологічну експертизу для ефективного впровадження новітніх цифрових технологій у викладання, навчання та оцінювання учнів, а також створення нового контенту для шкільного предмета інформатики у 1–11 класах.

EU4DigitalUA підтримує проєкт та організував тендер на відбір координатора, методиста, аналітика та ключових освітніх експертів, створив проєктний офіс та відповідні робочі групи. На рівні МОН та Мінцифри створено міжвідомчу групу. 21 січня 2022 року була проведена перша координаційна рада, на якій обговорили основні завдання та часові рамки проєкту. 

Фото без опису