ЦИФРОВА БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ - МОЖЛИВІСТЬ ОЦІНИТИ ПЕРЕВАГИ ЦИФРОВІЗАЦІЇ

  • 132

#barrierfree #bezbariernist #безбарєрність #історіїякінадихають

Ганна Петрівна народилася 1948 року. Вона навчилася дзвонити з мобільного телефону дочці та онукам,але користуватися інтернетом вона так і не стала, скільки не намагалися родичі пояснити бабусі основи цифрової грамотності.

Ви, як активний користувач інтернету, напевно щодня маєте справу з цифровими сервісами – пересилаєте документи, оплачуєте послуги, контролюєте свої фінанси, купуєте квитки, замовляєте продукти та готову їжу, працюєте, записуєтесь до лікаря та й просто підтримуєте зв’язок з близькими. Зручно, правда?

Але понад 3000 сіл України досі не мають доступу до швидкісного інтернету, що позначається на всіх сферах життя їхніх мешканців. Також за цифровими бар'єрами опиняються найвразливіші верстви населення – люди, які перебувають у складних життєвих обставинах, у яких часто просто немає грошей на ноутбук чи смартфон та стабільний інтернет.

Особливо гостро це стало відчуватися на тлі пандемії коронавірусу, коли школярів регулярно переводять на віддалене навчання. Але не всі сім'ї, особливо з кількома дітьми шкільного віку, мають можливість забезпечити кожному персональний ноутбук для відвідування онлайн-уроків та виконання домашніх завдань. Як це позначиться на їхній подальшій освіті? Навряд чи добре.

А що робити, якщо інтернету в селі взагалі немає? Втім, тут ситуація змінюється. Міністерство цифрової трансформації реалізує флагманський проєкт щодо підключення сіл до швидкісного інтернету. За три місяці понад двісті сіл отримали такий доступ. Окремий напрямок – це підключення до інтернету сільських шкіл та лікарень.

Однак, а що робити, якщо знань для користування інтернетом не вистачає? На порталі “Дія” завантажено цілу серію освітніх відеороликів, що допомагають користуватися перевагами інтернету. Особливо корисними вони будуть для людей, чия робота зараз багато в чому пов’язана з інтернетом - лікарів, вчителів, держслужбовців, юристів тощо.

Є там ролики і для тих, хто робить перші кроки в цифровому світі, у тому числі – для людей літнього віку. Адже для них інтернет - це не лише спосіб записатися до лікаря без довгого стояння в чергах, а й можливість бути активним та включеним в життя громади, знаходити нові знайомства та підтримувати контакт із родичами.

Возможно, это изображение в мультипликационном стиле (текст)