ЩО НОВОГО ЧЕКАЄ НА ДЕКЛАРАНТІВ У 2022 РОЦІ?

  • 121

З 01 січня по 01 квітня 2022 року починається кампанія декларування за звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Чіткий перелік суб’єктів декларування закріплено статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Серед оновлень:

Нова форма декларації: https://bit.ly/3E6RPK4.

Порядок подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: https://bit.ly/3lkqe0J.

Оновлений порядок повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті: https://bit.ly/3rqiSMW.

НАЗК не лише оновило форми, але ще й затвердило Порядок заповнення декларації. Вперше у декларантів з’явилася повноцінна заюстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт. Тепер подати декларацію буде ще простіше.

НАЗК продовжує активно готуватися до нового сезону подання щорічних декларацій. Тому зараз відбувається процес модернізації Реєстру декларацій, який має не лише змінити форму декларації, але й частково автоматизувати її заповнення.

Пам’ятайте: головна мета НАЗК — знаходити реальні порушення, а не притягувати до відповідальності за технічні помилки у деклараціях. Тому звертаємося до декларантів: якщо під час заповнення декларації ви виявите технічні проблеми, які не стосуються грошових виражень — будь ласка, зверніться до НАЗК.

Нагадуємо, що телефон контакт-центру НАЗК – +38 (044) 200–06–94.

Для детального ознайомлення зі змінами надаємо порівняльно-правову таблицю.

Фото без опису