Мінцифра та Американська Асоціація Юристів підписали меморандум про співробітництво

Дата: 06.01.2022 12:34

Між Мінцифрою та Американською Асоціацією Юристів, що діє через її Фонд Юстиції та Освіти, та від імені Ініціативи з Верховенства Права (ABA ROLI) було підписано меморандум про співробітництво. Відповідний Меморандум підписали заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан та уповноважений представник, директорка ABA ROLI в Україні Хатуна Мургулія.

Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) – це міжнародна некомерційна правозахисна організація. В Україні ABA ROLI просуває принципи верховенства права, верховенства закону та вільного доступу до правосуддя, підтримуючи зусилля України для створення справедливої ??та функціональної правової системи.

У жовтні 2019 року Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права розпочала проєкт «Сприяння Інтернет свободі в Україні». Цей 36-місячний проєкт допоможе зацікавленим сторонам відстоювати закони та політики, які сприяють Інтернет свободі та свободі вираження поглядів онлайн.

За умовами меморандуму Мінцифри та Американської Асоціації Юристів, співробітництво буде здійснюватися у форматі підготовки та реалізації спільних заходів та освітніх проєктів.

На первинному етапі співпраця розпочнеться з роботи над двома основними напрямами:

• Розробка та проведення спільних практичних, освітніх заходів з питань цифрових прав та розробка освітніх курсів та матеріалів.

• Сприяння створенню умов для вивчення найкращих міжнародних практик та обміну досвідом у сфері цифрових прав громадян та комунікаційних технологій.

Міністерство цифрової трансформації України та Американська Асоціація Юристів планують у подальшому розвивати й інші напрями співпраці. Меморандум укладено строком до 31 грудня 2024 року із можливістю продовження співпраці.