УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРО ЗМІНУ МЕЖ ТЕРИТОРІЙ ТА ОБ'ЄКТІВ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

З метою збереження, відтворення та ефективного використання природних комплексів та об'єктів українських Карпат, що мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню й естетичну цінність, збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів у межах Дунай-Дністровського міжріччя, відповідно до статті 54 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" постановляю:

1. Змінити межі національного природного парку "Вижницький".

До території національного природного парку "Вижницький" погоджено в установленому порядку включення 131 гектара земель державної власності на території Вижницького району Чернівецької області, що вилучаються у державних підприємств "Вижницьке державне спеціалізоване підприємство агропромислового комплексу" площею 107 гектарів та "Берегометське лісомисливське господарство" площею 24 гектари і надаються національному природному парку в постійне користування.

2. Змінити межі ботанічного заказника загальнодержавного значення "Староманзирський".

До території ботанічного заказника загальнодержавного значення "Староманзирський" погоджено в установленому порядку включення 99 гектарів земель державної власності (землі запасу лісогосподарського призначення) на території Болградського району Одеської області (за межами населеного пункту).

3. Кабінету Міністрів України:

1) забезпечити внесення у шестимісячний строк в установленому порядку змін до Положення про національний природний парк "Вижницький" та до Положення про ботанічний заказник загальнодержавного значення "Староманзирський" у зв'язку зі зміною меж їхніх територій;

2) забезпечити протягом 2021 – 2023 років відповідно до законодавства:

- надання національному природному парку "Вижницький" у постійне користування 131 гектара земель, що вилучаються у державних підприємств "Вижницьке державне спеціалізоване підприємство агропромислового комплексу" площею 107 гектарів і "Берегометське лісомисливське господарство" площею 24 гектари, та проведення державної реєстрації речових прав на відповідні земельні ділянки;

- розроблення і затвердження в установленому порядку змін до Проекту організації території національного природного парку "Вижницький", охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об'єктів у зв'язку зі зміною меж його території;

- розроблення проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території ботанічного заказника загальнодержавного значення "Староманзирський" із урахуванням зміни меж його території;

- здійснення заходів щодо забезпечення режиму охорони та збереження розширеного ботанічного заказника загальнодержавного значення "Староманзирський".

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

2 січня 2022 року