РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ОБГОВОРИЛИ У М. БОЛГРАД

Дата: 30.11.2021 22:29

З метою залучення представників місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, їх проектних відділів, організацій та осіб, які зацікавлені в розвитку Одеського регіону 30 листопада 2021 року в м. Болград Агентством транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» проведено семінар на тему «Реалії та перспективи транскордонного співробітництва». У заході взяли участь заступник голови Болградської райдержадміністрації Дмитро Дімитров, голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв, заступник Одеської обласної ради Вадим Шкарівський, депутати обласної ради, голови 5-ти об’єднаних територіальних громад в межах колишнього Болградського району та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Агентство транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» провело масштабний аналіз потенціалу транскордонного співробітництва, який можна залучити для розвитку Одеської області. В результаті аналізу було сформовано перелік 15 програм ЄС, актуальних для України, в тому числі для Одещини в рамках багаторічної фінансової перспективи ЄС на 2022-2027 роки, загальний бюджет яких становить 221, 772 млр. євро.

Директор Агентства Сергій Капталан повідомив, що пріоритетними напрямками стануть проекти у сферах екології, охорони здоров'я, культури, а також розвитку інфраструктури.

На семінарі було розглянуто питання стосовно розвитку транскордонного співробітництва, як один із рушіїв для виходу з посткоронавірусної кризи; переліку програм ЄС, актуальних для України а рамках багаторічної фінансової перспективи ЄС на 2022-2027 роки та побратимства, як інструмент міжнародного співробітництва.

У завершені семінару було укладено низку угод про партнерство та співпрацю між Агентством транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» та Болградською міською радою, Городненською, Василівською, Кубейською та Криничненською сільськими радами.