В селі Кубей відкрили меморіальну дошку на честь 200-річчя освячення Кубейської церкви Успіння Святої Богородиці

18 листопада 2021 року став пам'ятним у серцях парафіян місцевої церкви та громадськості села Кубей. Цього дня відбулося урочисте відкриття пам'ятної дошки на честь 200-річчя освячення Кубейської церкви Успіння Святої Богородиці, яка була збудована за три роки коштом парафіян (1818-1821 рр.)

Пам'ятна плита встановлена на будівлі Будинку Культури, де височіла церква. Меморіальна дошка має увіковічити світлу пам'ять наших пращурів, моральні цінності яких століттями зберігає цверква.

Урочиста церемонія відкриття розпочалася з поминального молебню проторієрея Віталія. Потім доглядач музею ім. Касапа Д.Д. Сакали М.П. та вчитель історії Яні О.М. розповіли про цікаві факти з історії Кубейської церкви.

Виступив Чеглатонєв М.Б., який в період відродження церкви Успіння Святої Богородиці обіймав посаду голови села і багато зробив для того, щоб прихожани мали свій храм.

Меморіальну дошку виготовлено за бюджетні гроші сільської ради. Вона знову і знову нагадуватиме нам важливу місію збереження культурних, моральних та духовних традицій.