ВІДПОВІДАЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ ГРОМАД І МЕДИКІВ ОДЕЩИНИ ЗМОЖЕ ЕФЕКТИВНО РОЗВИНУТИ СИСТЕМУ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ОБЛАСТІ!

  • 277

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

Відповідальна взаємодія громад і медиків Одещини зможе ефективно розвинути систему медичної допомоги, зокрема від COVID-19, в області. На цьому наголосив І-й заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час робочої поїздки до Одеської області.

Олександр Комаріда разом з І-м заступником голови Одеської обласної держадміністрації Борисом Волошенковим взяв участь в роботі виїзної колегії Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА, яка пройшла в Арцизі та відвідали Арцизьку центральну опорну лікарню, оновленою за президентською програмою «Велике будівництво».

«Арцизька опорна лікарня — це зразок співпраці громади та медиків. Вона не лише відремонтована і забезпечена обладнанням, наприклад, томографом, але й готується інтенсивно працювати з ковідними хворими і будує власну автономну кисневу станцію. Цей заклад є прикладом зацікавленості громади у якісній медицині: ОТГ надало п’ятьом молодим лікарям, що працюють в лікарні, житло», - пояснює перший заступник міністра.

На колегії також обговорили особливості лікування COVID-19 та вакцинальну кампанію на Одещині. За словами Олександра Комаріди, регіон забезпечений киснем та готовий надавати необхідну підтримку хворим. Водночас в область зараз у червоному рівні епіднебезпеки, на ковід хворіють понад 26 тисяч осіб, з яких понад 2 тис. госпіталізовано. Серед госпіталізованих - приблизно 93% - невакциновані, а отже темпи вакцинації потрібно покращувати, адже тільки вакцинація може захистити від гострого перебігу хвороби та смерті.

“Сьогодні в області працюють 25 центрів вакцинації, практично в кожній амбулаторії є кабінет щеплень, тому запрошую одеситів не зволікати, захистити себе від госпіталізації і дати медикам можливість працювати спокійно. Також прошу медиків свідомо і відповідально ставитися до вакцинації» — наголосив Олександр Комаріда.

Окрім цього на колегії обговорили розвиток галузі охорони здоров’я Одеської області 2019 - 2022 роки. А І-й заступник голови Одеської ОДА Борис Волошенков вручив кращим медичним працівникам Одещини Почесні грамоти ОДА.